Novinky, Oznámení, Akce

Pozvánka na dětský karneval

Výstraha ČHMÚ

Hlášení obecního rozhlasu ze dne 27.10.2016

Obecní úřad Zalužany oznamuje občanům, že kontejner na bioodpad bude od pondělí 31.10.2016 do čtvrtka 03.11.2016 umístěn v oploceném areálu u obecního úřadu.
Přístupný bude od pondělí do čtvrtka od 8.00 do 15.00 hodin a bude sledován fotopastí.
Na náves z důvodu opakovaného porušování ukládání nevhodného odpadu nebude již umisťován.

Hlášení obecního rozhlasu ze dne 7.10.2016

Již podruhé byly na návsi do kontejneru na bioodpad uloženy polyestery a plasty. Z rozhodnutí zastupitelstva při opakovaném porušení ukládání nevhodného odpadu nebude již kontejner na náves přistavován a náhradní stanoviště bude v oploceném areálu obecního úřadu pouze v určené hodiny a za přítomnosti zaměstnanců obce.

Důrazně žádáme obyvatele osady Sázka, aby s okamžitou platností ukončili ukládání odpadu na černou skládku umístěnou za kontejnery na tříděný odpad. V případě přistižení bude uložena pokuta od 10000 do 50000 Kč.

Hlášení obecního rozhlasu ze dne 26.9.2016

Tento týden budou umisťovány na obvyklá stanoviště kontejnery na velkoobjemový odpad.
Do kontejneru se může ukládat starý nábytek, koberce, plastové věci a další nepotřebné věci z domácností.
Je přísný zákaz do kontejneru ukládat stavební suť, stavební materiál, zem, nebezpečný odpad, proto důrazně žádám tu osobu, která do kontejneru u židovského hřbitova navezla kamení, maltu a kabřinec, aby to okamžitě vyklidila. Ta osoba je nám známa a jestli to neuklidí, bude na jednání zastupitelstva rozhodnuto o uložení pokuty, která může být až 50000 Kč.

Informace pro občany